Dostlar Derneği

bilgi@dostlardernegi.org

Eğitim Hizmetleri

Eğitim Hizmetleri

Derneğimiz ihtiyaç sahibi gençlere burs vererek onların eğitim - öğretim hayatları boyunca destek sağlıyoruz.

Simple

Kültürel Hizmetler

Kültür, tarih, edebiyat alanında gelişmeleri teşvik ediyor, etkinlikler düzenliyoruz.

Simple

Sosyal Hizmetler

Yapılan ayni ve nakdi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

İnsanların en hayırlısı insanlar için en faydalı olanıdır.

Hadis-i Şerif

Bağış Yapın

Dünya Barışı İçin Barış Pınarı Harekâtını Destekliyoruz

Fırat’ın doğusunda Suriye sınırlarımız boyunca devletimizin bekasına, milletimizin birlik ve dirliğine, vatanımızın bütünlüğüne yönelik olarak tehditler oluşturan, PKK/KCK/PYD/YPG, DEAŞ vb. terörist gruplar ve bunların gizli açık destekleyicilerinden kaynaklanan tehditlerin ortadan kaldırılması, Suriye’deki zulüm ve vahşetten kaçarak milletimize ve dünyanın dört bucağına sığınan milyonlarca Suriyelenin kendi ülkelerine dönüp güven içinde yaşayabilecekleri bir ortamın sağlanması, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlayacak bir güvenli bölge oluşturulması maksadıyla, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde TBMM ve Hükümetin kararlı duruşuyla, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, Fırat’ın doğusundaki Suriye sınırımız boyunca PKK/KCK/PYDYPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 09 Ekim 2019 tarihinden itibaren “Barış Pınarı Harekâtı” başlatılmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik kararları ve BM sözleşmesinin ilgili maddelerinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için, güvenlik güçlerimiz ve askerlerimizce canları pahasına, her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterilmesi takdirle karşılanmaktadır. Sınırlarımızın güvenliğinin sağlanması, bölgede istikrar ve barışın yeniden tesisi, sadece devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği, vatanımızın bütünlüğü için değil, aynı zamanda bu bölge ile birlikte Avrupa kıtası ve tüm dünyanın daha yaşanılabilir hale gelmesine, dünya barışına da katkı sağlayacaktır.
Harekâtta görev alan asker, polis, güvenlik/istihbarat personeli ile diğer görevlilerimizi canı gönülden destekliyor ve Allah’tan (c.c.) üstün başarı ve zafer temenni ediyoruz.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı ile yurt içinde ve dışında yürütülen diğer terörle mücadele operasyonlarında/harekâtlarında şehâdet şerbeti içen kahramanlarımıza rahmet, ailelerine, yakınlarına, sevenlerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar dileriz.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur