Hakkımızda

Hakkımızda

Dostlar Eğitim Kültür Sanat ve Yardımlaşma Derneği Ankara’da kurulmuştur. Derneğimizin sloganı "Dostluk Köprüsü"dür.

Derneğimiz şu faaliyetleri yapmak üzere kurulmuştur; Üyelerin ve halkın maddi, manevi, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması, üyeler arasındaki dayanışma ve yardımlaşmanın arttırılması, eğitim, kültür, tarih, edebiyat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek, Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenlemek veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak.

Derneğin amacına uygun olarak ihtiyaç sahibi üyelerinin her türlü ihtiyaçlarını (gıda, eğitim, barınma, evlenme, konut sahibi olma vb. bütün hususlarda) karşılamak amacıyla ayni-nakdi ve her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak,

Sağlık yardımına ihtiyacı olan fakir hastaları tedavi ettirmek, doğum, hastalık ve kaza hallerinde her türlü ilaç, medikal malzeme ve tedavi masraflarına katkıda bulunmak; yurt içinde ve yurt dışında tedavilerini yaptırmak; sağlık alanında hizmet veren tüm kuruluşlarla müşterek çalışmalar yapmak ve hizmet satın almaktır. 
Adres
İletişim
Dostlar Derneği
2007 - 2024
Ayvalı Mah. Yağmur Sok. Erciyes Apt. No:4/A KEÇİÖREN/ANKARA
0312 330 2435
dostlardernek@gmail.com